WP-DB-Backup v češtině

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Na kecy k věci.cz dávám k dispozici další užitečný plugin do WordPressu, který nyní můžete využívat po mém překladu v češtině. Tentokrát jsem vybral plugin jménem WP-DB-Backup, který umožňuje snadno zálohovat vaší databázi a to buď manuálně a nebo si můžete naplánovat automatické zálohování dle vaší volby. Nastavení pluginu je velmi jednoduché. Zálohování dat by jste neměli podceňovat a předejdete tím případným komplikacím! 

Instalaci pluginu je opravdu jednoduchá. Pod tímto článkem naleznete plugin ke stažení. Ten si stáhněte k sobě do PC. Přihlašte se do administrace vašich WordPress stránek a klikněte na záložku jménem „Pluginy“ a následně na „Instalace pluginů„. Na instalaci pluginů se dostanete i na jedno kliknutí, ale zmiňuji obě varianty z důvodu toho, že každému může vyhovovat něco jiného a já nehodlám nikomu nic nutit. V instalaci pluginů klikněte na „Nahrát soubor“ a poté na „Vybrat soubor„. V PC najděte stažený plugin, přidejte ho a klikněte na „Instalovat„.

Tímto máte plugin nainstalován a už si ho stačí jen aktivovat a nastavit. Pokud jste zkušenější uživatel, můžete plugin samozřejmě nahrát i pomocí FTP do wp-content/plugins. Nastavení pluginu naleznete v záložce „Nastroje“ a pak „Backup„.

WP-DB-Backup v češtině (216)

Vyžaduje: 2.0.3 nebo vyšší
Kompatibilní až: 3.1.4 (Využívám osobně na verzi 3.3.1 a funguje bez problémů)

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: WP-DB-Backup v češtině

 1. Krabath napsal:
  Děkuji i za tuto češtinu, backup jsem sice měl ale v angličtině, takže opět jsem stáhl a instalnul.
 2. AlesN napsal:

  Není zač 😉

 3. hugo napsal:
  ahoj můžu se zeptat.je ta záloha kompletní?i ze všema pluginama a jejich nastavením?
 4. AlesN napsal:

  @hugo: Ahoj, plugin ti neudělá kompletní zálohu (popravdě, o žádném takovém ani nevím, že by existoval), plugin ti automaticky zazálohuje pouze databázi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *