Zajímavá novinka pro Hostshop od Savany

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

I když jsem v titulku tohoto článku použil slovo novinka, tak si nejsem jist, jestli se to ještě jako novinka dá označit, jelikož už je na světě skoro měsíc a vím o ní dávno. Ale teprve dnes jsem se odhodlal jí vlastně testnout, abych věděl jak funguje, tak alespoň pro mě to novinka je stále :-).

Pro ty, kdo netuší o co jde, tak se jedná o vzdáleného klienta, pomocí něhož se můžete přihlásit do svého e-shopu bez použití klasické administrace a získáte tak snadnou správu všech objednávek internetového obchodu. Tudíž je to celé mnohem pohodlnější než doposud a celkem i rychlejší.

Tohoto klienta si můžete stáhnout na této adrese: http://klient.hostshop.cz/ a nezapomeňte i na to, že klient vyžaduje Java Runtime Environment (JRE/JDK 7 a vyšší), který pokud nemáte, tak si jej budete muset stáhnout též. Je to ten druhý odkaz pod Java.

Instalace je velmi jednoduchá (pár kliknutí) a rychlá, takže to nezabere celkově moc času. Napojení mezi klientem a obchodem probíhá pomocí API klíče, který naleznete v administraci svého obchodu. Po spuštění klienta na vás vyskočí takovéto okénko, jako je níže na obrázku.

Api hostshop

Do okénka překopírujete váš Api klíč z administrace. Ale pozor, než toto uděláte, tak nesmíte zapomenout v administraci povolit komunikaci mezi klientem a e-shopem! Jinak se vám nepodaří navázat komunikaci a nebude to fungovat. Že je vše v pořádku a komunikace je navázána poznáte jednoduše podle toho, že půjde kliknout na OK a místo červeného trojúhelníku s vykřičníkem se vám ukáže zelená fajfka ;-).

Jak prográmek po naběhnutí vypadá se můžete podívat opět níže na obrázku (obrázky jsem použil přímo ze stránek Hostshopu, nechtělo se mi složitě retušovat údaje z mého klienta – e-shopu ;-)).

klient1

klient2

Za sebe mohu říci, že to byl jednoznačně od Savany dobrý krok, který dokáže člověku ušetřit plno času, jelikož dvakrát klikne na ikonu na ploše a je v objednávkách a to se mi moc líbí ;-).

Celkově musím pochválit Savanu za vývoj svého Hostshopu, jelikož poslední cca 2 měsíce v kuse vychází celkem intenzivně nějaké aktualizace a vylepšení. Za pár korun tak dostane člověk do ruky celkem kvalitní e-shopové řešení, které je mimořádně jednoduché na správu a úpravy.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 21.10.2012

Zařazeno do: E-shopy

Zobrazeno: 999

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *