Závislost, kterou si ani neuvědomujeme

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dnes ráno nastala pro mě prazvláštní situace a to i přesto, že jsem o plánované opravě elektrického vedení věděl dopředu (mimochodem, byla vypnutá půlka Rudné kde bydlím), ale nedokázal jsem si uvědomit, jaké to bude mít celkově důsledky.

Odstávka trvala od 7:00 do 15:00, já jsem vstal jako každý den cca kolem 8:00. Každé mé ráno již několik měsíců v kuse vypadá naprosto totožně a to, ráno než začnu něco dělat odstartuji šálkem kávy a u toho si otevřu notebook a koukám, co je nového.

Už samotná káva byl velký problém, jelikož rychlovarná konvice díky odstávce mimo provoz a ohřát si vodu na sporáku problém číslo dvě (máme elektrický sporák :-)). Bez kávy se sice dá obejít a neohrožuje to život, ale už je to zásah do života, nebo spíše lépe řečeno do rytmu života.

Další velký problém nastal, když nebyla možnost si přečíst po ránu žádné novinky. I bez toho se dá obejít, ale co dělat dál, když několik posledních měsíců dennodenně pracuji na internetu, kde buď tvořím (případně upravuji a aktualizuji) nějaké internetové stránky, nebo nastavuji různé reklamy atd..

Takže do 15:00, než konečně opět pustili elektřinu jsem byl neustále jak bludná ovečka, která absolutně netuší, co má dělat a jak se zabavit. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak je pomalu a jistě člověk závislý na pc, internetu, tv a celkově elektřině, bez které nejde nic.

Na jednu stranu se není ani čemu divit, jelikož všechny tyto věci jsou v dnešní době běžnou součástí valné většiny lidí nejen doma, ale i v zaměstnání a na druhou stranu si tak říkám, neměli se lidé před mnoha lety lépe? Vystačili si i s málem a dokázali se bezproblémově zabavit také.

A co vy, přemýšleli jste někdy nad tím, co by jste dělali, kdyby třeba týden nešel elektrický proud, internet, nebo cokoliv co denně využíváte a ať už vědomě či nevědomě jste na tom závislý? Dokážete si tuto situaci jenom představit, natož aby reálně nastala ;-)?

Já ne, bez mučení se přiznávám, že pro mě by to bylo tedy hodně krušné :-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 27.8.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 596

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *