Zcestné ceny nabízených webů na prodej

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Navštěvujete někdy fóra o internetovém podnikání a koukáte se do sekce aukce webů? Já občas jo a pokaždé se nestačím divit tomu, co je tam k vidění. Je mi jasné, že každý chce vydělat co nejvíce, ale co je moc, to je moc. Již dlouho jsem nikde neviděl na prodej nic, co by alespoň trochu mělo reálnou hodnotu.

Většinou jsou na prodej samé E-shopy (proč tomu tak asi je, že? :-), ale to si necháme na jindy a do jiného článku). Když už je na prodej něco jiného jak E-shop, tak za naprosto zcestné ceny. To si majitelé těchto stránek myslí, že je internet plný pitomců a nebo to nechtějí prodat a jenom to zkouší s tím, co kdyby náhodou někdo se našel?

Jako příklad mohu použít například internetový bazar jménem nbazar.cz, který se dnes objevil na Webtrhu za cenu 20 000 Kč! Mimochodem předtím byl cca den (někdy okolo 14-16.1. to bylo) na Webdealu.cz za dokonce 30 000 Kč! Na otázku, která tam byla položená ve znění co na tom má takovou cenu byla aukce následně zrušena.

Kdyby byla cena cca 3 000 až 5 000 Kč neřeknu ani slovo. Chápu, že vytvoření scriptu něco stálo (čas, námaha atd.), ale obzvláště u nbazaru se jedna o script, který je k nalezení na několika doménách (např. lepsibazar.cz, fajninzerce.cz atd.). Nbazar funguje od listopadu 2011.

Co se týká návštěvnosti, tak není na bazar též nějak horentní, když je do toho počítána účast v manuálsurfu v systému Likesystem.cz.

Přehled návštěvnosti Listopad (3775) z toho prvních pár dní v měsíci trhají statistiky (že by někde nějaký spam emailing či něco jiného?), Prosinec (1136) již slabší, ale to se dalo celkem čekat a konečně Leden (1300) k času a datu 25.1.2012 15:32 byl bazar na prodej na Webdeal.cz, Webfair.cz a momentálně Webtrh.cz! Již dnes bylo jen 30 návštěv z Webtrhu a 18 z Likesystému. Průměr uvádí Toplist.cz na 53,33 lidí denně!

A moje otázka na konec, má tohle cenu 20 000 Kč, když to není nic unikátního, nemá to žádný výdělek a je zkreslená i značně návštěvnost? FB stránka k tomuto webu přidávaná je též pořízena převážně díky Likesystému, takže zmíněných 50 lidí o nějaký bazar nemá ani zájem. Schválně, co si o tom myslíte vy?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 25.1.2012

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 706

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *