Že by bylo nemožné možným, nebo kromě mě lže i Alexa a Google Webmaster Tools?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Není to tak dávno, co jsem byl zde nařknut z toho, že se snažím na někom (schválně nebudu psát to jméno, jelikož ho zmiňovat rozhodně opravdu nepotřebuji a ani nebudu) parazitovat, vyvolávat rádoby senzaci a používat bulvární nadpisy. Mám zde reklamu (vždycky to může být kohokoliv konkurence), kterou si může zakoupit „kde kdo“ (žádný warez, porno a cokoliv co porušuje zákony ČR).

Jsem občanem státu, kde panuje (tedy alespoň se to všude říká) demokracie a defakto si „můžu“ na svých stránkách psát co chci, kdy chci a jak chci (navíc si nikdy nic necucám z prstu a mám to alespoň něčím trochu podložené) 😉

Navštěvovat Kecy k věci.cz jsem nikdy nikoho nenutil, nenutím a ani nutit nehodlám (demokracie, ne ;-)). Že o něčem, či někom napíšu (ať už udělá chybu, či neudělá, nebo se mi něco líbí, či nelíbí), tak jako co? Snad mám právo vyjádřit svůj názor, případně přetavit své vlastní subjektivní myšlenky v písmenka.

Necítím povinnost kohokoliv informovat o svých činnostech a článcích (ani přítelkyni neříkám co dělám každou minutu, co jsem bez ní 😉 ). Jestli se to někomu případně nelíbí, jeho problém, mě to rozhodně netrápí a je mi to jedno 🙂

Nikdy jsem se kvůli nikomu neměnil a měnit se nehodlám a ani nebudu. Bohužel, i nadále budu takový, jaký jsem a dělat to, co dělám, tedy vyzdvihovat pozitiva a upozorňovat na negativa. Dle mě má každý jedinec svůj mozek a možnost posoudit, co je pro něj dobré, nebo není a jestli můj případný názor někoho „ovlivní“, tak je to na základě toho, že to vnímá nejspíš stejně.

Zjednodušeně řečeno, já též automaticky nesouhlasím s každým a i kdyby jakýkoliv můj nejbližší rodinný příslušník (zmiňuji záměrně, jelikož zde je totiž předpoklad toho, že je to člověk, ke kterému mám nějakou úctu, důvěru, nechám si od něj případně poradit a věřím mu) se rozeběhl hlavou proti zdi, tak neudělám totéž, mám svou hlavu a logicky přemýšlím (a předpokládám, že takto to funguje minimálně u 98% lidí 😉 ).

Pokud jste se dočetli až sem, tak vím, že to doposud nebylo nejspíše nic moc záživného, ale napsat jsem to musel a to z jednoho prostého důvodu, nerad bych opět někde četl, že na někom parazituji atd. atd., to není můj styl a měnit to nehodlám 😉

Jako částečná reakce na několik mých článků následně vyšel u někoho (zakázané slovo) článek na ono „mé parazitování“, kde bylo shrnuté „zamyšlení“, kde bylo mimo jiné napadeno i to, co jsem napsal v článku (opět raději nedám ani odkaz), který se týkal přesunu mých stránek ke společnosti Ebola (na tarif Ebola ADVANCED) a mého subjektivního dojmu, že došlo ke zrychlení načítání stránek. Defakto jsem byl skoro, i když ne jmenovitě označen za lháře a údajně je opak pravdou a měl jsem si pohoršit 🙂

Tak teď tedy opravdu nevím, jestli kromě mě náhodou nelže i Google a jeho nástroj pro webmastery (Google Webmaster Tools) a částečně i Alexa (zde mě bohužel nenapadlo si udělat screen, tak by mohl někdo říci, že si vymýšlím, ale po přesunu se zanedlouho změnilo Average Load Time for Kecykveci.cz ze slova Slow (pomalé) na nynější Average (průměrné)).

Nicméně nemám rád spekulace, proto ukážu to, co mohu hmatatelně prokázat 😉 . Pro jistotu jsem jako první obrázek udělal náhled celé stránky, kde je vidět vše, aby nikdo nemohl říci, že jsem to nějak upravil, jelikož další obrázky budou pouze část z celé této strany.

Nástroje pro webmastery – Statistiky procházení  http  kecykveci.cz

Znázornil jsem schválně červeně tu nejdůležitější část 😉 . Na dalším obrázku níže můžete vidět detail ze dne 12.12.2012, kdy jsem informoval o přesunu a web běžel na webhostingu od bývalého poskytovatele. Jak můžete sami dále vidět na grafu, tak se web před tímto datem (druhý obrázek níže bez detailu) choval všelijak (podotýkám, že přesunem nedošlo k žádnému zmenšení počtu používaných pluginů (naopak, ještě 2 nové přibyli) a nepoužívám, ani jsem nepoužíval žádný cachovací pluginy a návštěvnost je plus mínus stejná, naopak v průměru ještě nepatrně roste (doložím údaje níže!)).

Nástroje pro webmastery – Statistiky procházení  http  kecykveci.cz 2

Nástroje pro webmastery – Statistiky procházení  http  kecykveci.cz 3V noci 13.12.2012 (detailnější obrázek opět níže) došlo k přesunu k Ebole a když se podíváte na graf, došlo k prvnímu výraznějšímu posunu směrem dolů.

Nástroje pro webmastery – Statistiky procházení  http  kecykveci.cz 4Další dny 14.12. – 18.12. (obrázek níže) sice došlo k nepatrnému nárůstu (nejspíš, než se vše ustálilo po přesunu, neznám přesný důvod).

Nástroje pro webmastery – Statistiky procházení  http  kecykveci.cz 5Od 19.12.2012 se to ustálilo. Mimochodem, ten den se výrazněji zvedla poprvé návštěvnost a vygradovala 20.12.2012 dle Google Analytics počtem 622 návštěv, Toplist ukazuje dokonce 633 (důkazy níže).

Nástroje pro webmastery – Statistiky procházení  http  kecykveci.cz 6

Přehled publika Kecykveci.cz - Google Analytics

TOPlist - statistika stránky kecykveci.czKdyž se podíváte na graf od toho 20.12.2012 do 7.1.2013 co nástroje prozatím ukazují, tak je křivka skoro rovnoměrná 😉 .

Nástroje pro webmastery – Statistiky procházení  http  kecykveci.cz 7

Tak a teď by mě tedy opravdu zajímalo, jestli jsem lhal já, Alexa, či ten nic moc umějící Google, když jsem si měl vlastně pohoršit 😉 . Jinak, všechny články i data přesunů jsou zde snadno dohledatelné, tudíž v ničem neklamu a publikuji jen svůj poznatek.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

18 komentářů k: Že by bylo nemožné možným, nebo kromě mě lže i Alexa a Google Webmaster Tools?

 1. Ebola.cz napsal:
  Pokud ještě nemáte, můžete si vyzkoušet cache plugin pro WordPress:
  Návod na instalaci pluginu WP-Super-Cache

  Máme s ním pozitivní zkušenost. Vzhledem k četnosti vydávaných článků na Vašich stránkách můžete snížit čas expirace z 36000 na 7200 nebo i méně.

 2. AlesN napsal:

  @Ebola.cz: Děkuji za tip a návod. Popřemýšlím o případném nasazení tohoto pluginu 😉

 3. Kali napsal:
  Ani nemusíš doplňovat jméno a nám co víme je jasné, o kom se píše. No nejlepší je zase „vocamcaď – pocamcaď“. Krásně napsané, jen ta první část je tak nudná, že jsem to skoro zavřel…
 4. AlesN napsal:

  @Kali: Já vím, že ta první část je nudná, taky to v článku píšu, ale má to svůj důvod 😉

 5. Krabath napsal:
  @Ebola.cz: Děkuju za návod, nainstaloval a nastavil dle vašeho návodu. Akorát verze pluginu už je jiná, tak doufám, že to nastavení je stejné. 🙂
 6. Ebola.cz napsal:
  WP Super cache se v nastavení zase tak moc nezměnil.

  Námi doporučené nastavení je spíše pro stránky ne příliš aktualizované s dlouhou dobou expirace cache záznamů. Pro stránky, které denně přidávají články a jsou navštěvovanější je v pluginu defaultně nastavena expirace na hodinu, tedy 3600 sekund.

  Ostatní nastavení jsme delší dobu testovali na několika webech a dle našeho názoru se jedná o nastavení, při kterém budou stránky nejrychlejší.

  Pokud by se Vám po přidání článku na stránku zdálo, že se změna projevuje až příliš pozdě, můžete zatrhnout v nastavení volbu Clear all cache files when a post or page is published.

 7. Petr Baloun napsal:
  Zdravím,
  jen bych tě chtěl upozornit, že ten email jsi nerozmázl a máš ho tam vidět. Viz obrázek :http://kecykveci.cz/wp-content/uploads/2013/01/N%C3%A1stroje-pro-webmastery-%E2%80%93-Statistiky-proch%C3%A1zen%C3%AD-http-kecykveci.cz–1024×776.png

  A jinak pěkný článek a i začátek se mi moc líbil

 8. AlesN napsal:

  @Petr Baloun: Děkuji za nahlášení, upravil jsem to v článku nakonec (udělal jsem dva obrázky a nakonec použil ten nerozmazaný, tak už to nechám :-))

  A děkuji, že i článek se líbil 😉

 9. Petr Baloun napsal:
  @AlesN:

  Nemáš za co, já jen aby jsi se poté nedivil, až by ti někdo psal.
  No nemáš za co, já si rád přečtu něco takového, hlavně když vím jaký to mělo začátek.

 10. Krabath napsal:
  Aleši, Tobě děkuji za článek, konečně jsem se dozvěděl, dle obrázků, kde najít rychlost načítání stránek.
 11. kanter napsal:
  grafy proste neklamú, vydno tam pekný skok dolu s rýchlosťou načítania stránky
 12. AlesN napsal:

  @Krabath: Není zač, jsem rád, že alespoň nějaký přínos článek měl 🙂

 13. AlesN napsal:

  @Ebola.cz: I já musím nakonec poděkovat za doporučené nastavení 😉

  Plugin sice znám již dlouho a na jiných svých stránkách jsem ho kdysi zkoušel (nastavil pomalu kde co :-)) a nikdy mi to nějak efektivní nepřišlo, ale dle vašeho doporučení se zdá, že to funguje velice dobře 🙂

 14. Lukáš napsal:
  Díky za článek. Jak je vidět, tak s tím „nejlepší a nejrychlejší“ to není zas až tak žhavý a „neomezeně“ není neomezeně.

  Na Ebole mám všechny velké weby a za celou dobu si opravdu nemůžu stěžovat. Naopak mají super technickou podporu a všem kolem sebe je doporučuji.

 15. Krabath napsal:
  @Ebola.cz: Chtěl jsem se zeptat, je možné, že kvůli tomu pluginu, na stránkách jakákoli změna (třeba vložení nového widgetu atd.) neprojeví hned? Mě to tedy od zprovoznění tohoto pluginu začalo takto zlobit.
 16. AlesN napsal:

  @Krabath: Na to ti můžu odpovědět klidně já. Ono to nezlobí, jen musíš smazat nacachovaná data (v nastavení kliknout na tlačítko Delete Cache ;-)), aby se změna projevila hned, jinak se projeví až po uplynutí nastaveného času (v sekundách), jak ti z Eboly radili výše 😉

 17. Krabath napsal:
  @AlesN: Děkuju Aleši.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *