Že to lidi ještě baví se o to pokoušet

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Pravidelně sleduji, jestli se neobjevují nějaké další pokusy o vytvoření „nového“ Webtrhu a světe div se, stále to někoho baví se o to pokoušet. Za poslední cca měsíc a kousek jsem narazil na dva. Jeden má originálně blbé jméno Werby.cz a vůbec to nekopíruje již dřívější pokus, který velmi brzy skončil totálním krachem (Werb.cz). Werby.cz má již celých 7 příspěvků ;-)!

Jede na vBulletinu verzi 4.1.11, která je přeložená do češtiny a hostuje u Wedosu. Werby.cz je tu již od 31.5.2012 (původně jel na phpBB) a do dneška se nerozjel a ani nerozjede, takový je  můj osobní názor a pokus o znovu rozjetí je čirou ztrátou času. A moje rada na závěr, házení odkazů na Webid to rozhodně nezmění :-).

Dalším počinem je web Webovaprace.cz, kde naleznete k dnešnímu dni 124 příspěvků (poslední byl před 13 dny) za skoro již tři měsíce (doména byla registrovaná 20.1.2012 a jméno majitele je na české poměry opravdu hodně exotické) a dle mého letmého procházení tam diskutují převážně fiktivní uživatelé, plus moderátor a administrátor ;-).

Toto fórum je poháněno SimplePortalem verze 2.3.4, který je přeložen do češtiny. I toto fórum jeden čas začalo nenápadně přispívat na ostatních fórech s vidinou nalákání uživatelů, což se nepovedlo ani trochu. Můj osobní názor je, že i tento počin se nikdy výrazněji nechytne.

Uživatelé se nebudou registrovat na 20 fórech a všude diskutovat a obchodovat. Máme tu Webtrh a Webdeal, který jde razantně nahoru a skomírající Webfair. Myslím si, že tu můžou úspěšněji fungovat maximálně dva až tři podobné projekty. Na zbytek tu není jednoduše místo.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 16.3.2012

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 368

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *